تصاویر  
     
 
توضیحات  
کتابخانه شهید آیت الله مطهری :

کتابخانه متوسطه دورۀ اوّل معلّم با داشتن بیش از 2100 جلد کتاب با موضوعات مختلف در خدمت دانش آموزان مدرسه می باشد .

جهت استفاده بهتر از امکانات کتابخانه علاوه بر فرصت های زنگ تفریح ، دانش آموزان می توانند پس از دریافت کتاب و ثبت جهت مطالعه به منزل برده و ظرف مدت حد اکثر یک هفته به مدرسه برگردانند .

ضمن اینکه امتیازات مربوط به کتابخوانی از طریق معاونت پرورشی برای آنها درنظر گرفته می شود و کتابخوان های برتر از جایزه ویژه برخوردار می گردند .

در همین راستا معلّمین محترم جهت تحقیق در موضوعات مورد نظر ، دانش آموزان را به کتابخانه ارجاع می دهند که با مشاوره و هدایت مسئول کتابخانه به منابع لازمه دسترسی پیدا می کنند .

قابل ذکر است برای انگیزه بیشتر دانش آموزان عزیز به مطالعه از کتب موجود در کتابخانه ، به مناسبت های خاص مسابقاتی درنظر گرفته شده که در ماههای آذر ، بهمن و اردیبهشت برگزار خواهد شد و برگزیدگان مورد تشویق قرار خواهند گرفت .

............................................

به اطلاع اولیا محترم می رساند : کتاب های تربیتی مفیدی در کتابخانه به شرح زیر موجود می باشد که از طریق فرزندان خود یا تماس تلفنی با مسئول کتابخانه می توانند از آنها استفاده نمایند .

کتابهای مرجع موجود در کتابخانه :

تفسیر المیزان ، تفسیر نمونه ، لغت نامه های فارسی و عربی ، لغت نامه های انگلیسی - آلمانی و ...

کتابهای تربیتی موجود :

راهنمای علمی فراهم سازی طرح تحقیق ، راهنمای تمرکز بهتر ، شیوه های یادگیری و مطالعه ، مهارت های خواندن ، چگونه پژوهش کنیم ؟ ،   500 نکته چگونه آموزشگر بهتری باشیم ؟ ، مهارت های شاد زیستن ، مهارت های زندگی ، خلاقیت نوشتاری و هنر نوشتن ، آموزش مهارت کتاب خوانی به نوجوانان و جوانان ،60  نکته برای موفقیت در آزمون ، عوامل موفقیت در تحصیل ، نخبگان چگونه نخبه می شوند ؟ ، چگونه ایده های بزرگ بیافرینیم ؟ ، هفده اصل کار تیمی ، جوان موفق ، اضطراب ، مطالعه آمادگی برای امتحان ، خلاصه نویسی ، مدیریت زمان ، مهارت های مطالعه ، روانشناسی برای پرورش استعداد ، روش های مقابله با کم رویی ، بازی های سنتی کودکان و نوجوانان ، خانواده در اسلام ، زندگی موفق ، استرس افسردگی ، عوامل استحکام خانواده ،کودک و خانواده ، راهنمای تربیت فرزندان ، خانواده و فرزندان در دوره دبیرستان ، خشونت ، نوجوان و اسوه ها ، دوستی و دوست یابی ، روابط اجتماعی ، ساحت های تربیتی ، مدیریت ناشناخته ها ، مهارتهای خواندن و ...